На головну Керівництво Історія Кафедри Студентам Контакти

Історія становлення і розвитку факультету безпосередньо пов’язана з історією університету. З початку створення Київського авіаційного інституту започатковано і його військову кафедру.

У роки Великої Вітчизняної війни КАІ та його військова кафедра внесли значний внесок у справу підготовки висококваліфікованих авіаційних спеціалістів для частин та з’єднань цивільного повітряного флоту (ЦПФ) та Військово-Повітряних Сил. У серпні 1941 р., коли над Києвом нависла загроза окупації, КАІ був евакуйований на схід, спочатку в м. Актюбінськ, а потім в м. Чарджоу. Наказом начальника Головного управління (ГУ) ЦПФ №199 від 20.09.41 р. КАІ було реорганізовано в 46-ту навчально-тренувальну ескадрилью ЦПФ. У 1942 р. ескадрильєю було підготовлено 135 авіаційних спеціалістів. У березні 1943 р. наказом начальника ГУ ЦПФ №34 навчально-тренувальну ескадрилью було перейменовано в школу технічного складу ЦПФ.

В післявоєнні роки військова кафедра виконувала завдання з підготовки офіцерів запасу та кадру, здібних експлуатувати реактивну техніку.

У період з 1947 по 1955 роки військова кафедра перейшла на підготовку військових інженерів для дальньої авіації. До навчального процесу було впроваджено вивчення дальнього бомбардувальника Ту-16, а кафедру оснащено 46 спеціалізованими аудиторіями і лабораторіями. На навчальному аеродромі обладнано три стоянки з літаками дальньої авіації Ту-16.

У період з 1975 року було створено: радіополігон, стрілецький тир, вертолітну стоянку, обладнано нові спеціалізовані аудиторії для вивчення авіаційної техніки четвертого покоління.

Ураховуючи високий науково-педагогічний потенціал і розвинену сучасну навчально-технічну базу університету та військової кафедри, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 19 серпня 1992 року №490 про перетворення військової кафедри у факультет військової підготовки (ФВП), на якому вперше почалася підготовка не тільки офіцерів запасу, але і кадрових офіцерів, а з 1995 р. – військових фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст». У 1998 році було здійснено перший випуск фахівців для Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України. Відповідно до сумісного наказу Міністра освіти і науки України та Міністра оборони України №264/413 від 23.05.07 р. «Про заходи щодо реорганізації Житомирського військового інституту радіоелектроніки ім. С.П. Корольова» на базі факультету військової підготовки створено факультет підготовки офіцерів запасу Національного авіаційного університету та кафедру авіаційно-технічного та аеродромного забезпечення авіації Національного авіаційного університету.
ДОКУМЕНТАЛЬНА ІСТОРІЯ

Колегія Міністерства освіти і науки України (наказ №19/1-2 від 22 грудня 1993 року) прийняла рішення про зміну статусу та назви Київського інституту інженерів цивільної авіації на Київський міжнародний університету цивільної авіації (КМУЦА).

11 вересня 2000 року згідно Указу Президента України №1059/2000 Київський міжнародний університет цивільної авіації перейменовано у Національний авіаційний університет.

info@nau.edu.ua  |  fvp@nau.edu.ua